Με ανακoίνωση του σήμερα ο Γιάννης Μπουρούσης δήλωσε την αποχώρηση του από τα παρκέ. Ο φίλος και συμπαίκτης του στην εθνική ομάδα, Βασίλης Σπανούλης έστειλε το δικό του μήνυμα.
Λίγες μέρες μετά και την δική του ανακοίνωση ότι αποσύρεται από το άθλημα, ο Βασίλης Σπανούλης συγχαίρει τον Γιάννη Μπουρούση για την καριέρα του με την εξής ανάρτηση στο instagram:
«Ψηλέ μου συγχαρητήρια για την τεράστια καριέρα σου – Τώρα αρχίζουν τα ωραία – Ο κοντός σου – Τα πολλά στα έχω πει από κοντά»
![](https://politic.gr/wp-content/uploads/2021/07/SPANOYLIS_MPOYROYSIS-339x600.jpg)
Δείτε επίσης: Τρίτη η Στεφανίδη στο Μονακό