Με το ένα πόδι στους ομίλους ο Ερυθρός Αστέρας

Με το ένα πόδι στους ομίλους του Europa League βρίσκεται ο Ερυθρός Αστέρας, μετά την επιβλητική νίκη του με 4-0 επί της Κλουζ στο Βελιγράδι.

Μπαίνοντας δυνατά από την αρχή ο Ερυθρός Αστέρας άνοιξε το σκορ με τον Μίλαν Πάβκοβ μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε ο Αλεξάνταρ Κατάι με ωραίο σουτ μέσα απ’ την περιοχή.

Με το… ενάμισι πόδι στους ομίλους του Europa League o Ερυθρός Αστέρας (4-0) | to10.gr

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό ο Ερυθρός Αστέρας σημείωσε τρίτο γκολ  με πρωταγωνιστή τον Μπεν, ο οποίος πλάσαρε τον Αρλάουσκις στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Europa League: Με τα μισά γκολ από πρώην «Πειραιώτες», ο Ερυθρός Αστέρας 4-0 την Κλουζ

Η ομάδα του Βελιγραδίου έβαλε το κερασάκι στην τούρτα σημειώνοντας 4ο γκολ στο 77ο λεπτό, με τον Ίβανιτς, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Οι παικτες του Ερυθρού Αστέρα πανηγυρίζουν γκολ

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπόργιαν, Ρόντιτς, Ντέγκενεκ, Ντράγκοβιτς, Γκόμπελιτς, Ίβανιτς, Σανόγκο, Κάνγκα, Κατάι, Μπεν, Πάνκοβ

ΚΛΟΥΖ: Αρλάουσκις, Μανέα, Τσιομποτάρου, Τσέστορ, Καμόρα, Σιγκούργιονσον, Ροντρίγκες, Ντέατς, Ομράνι, Πετρίλα, Ντεμπέλιου

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των Α΄ αγώνων των πλέι οφ του Europa League έχουν ως εξής: