Γλέντι ΑΕΚ στο “Γ. Καραϊσκάκης”, 2-1 τον Ολυμπιακό στο φινάλε

Γλέντι ΑΕΚ στο “Γ. Καραϊσκάκης”, 2-1 τον Ολυμπιακό στο φινάλε και κατάφερε να πάρει μια δίκαιη νίκη που την βάζει ξανά σε τροχιά πρωταθλήματος.

Μεγάλη νίκη για ΑΕΚ

Ομάδα που αξίζει να πάρει το πρωτάθλημα έδειξε ότι είναι η ΑΕΚ με την επική ανατροπή που πέτυχε μέσα στο Καραϊσκάκη και τη νίκη επί του Ολυμπιακού με 2-1, στο μεγάλο ντέρμπι της 20ής αγωνιστικής της Super League.

Αν και βρέθηκε να χάνει στο 81΄ από το γκολ του Ανσαριφάρντ, η Ένωση κατάφερε να ισοφαρίσει στο 87΄ με τον Τσιγκρίνσκι και στο 94΄ με την «χρυσή» αλλαγή του Χιμένεθ, τον Γιώργο Γιακουμάκη, να φέρνει τα πάνω κάτω στον αγώνα.

Με 10 παίκτες τελείωσε το ματς ο Ολυμπιακός, λόγω αποβολής του Μποτία στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Ένωση είναι δεύτερη πίσω από τον ΠΑΟΚ που νίκησε στα Γιάννενα.