Τα έκανε… μούσκεμα στα Γιάννενα ο Ολυμπιακός!

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, ο ανώτερος ΠΑΣ επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού, που «εξαφανίστηκε» στο δεύτερο μέρος και τα έκανε μούσκεμα κλείνοντας άσχημα τη σεζόν.

Happy end για ΠΑΣ

Ασορτί με τη γενικότερη παρουσία τους ήταν η αυλαία των «ερυθρόλευκων» στο φετινό πρωτάθλημα, γνωρίζοντας βαριά ήττα με 3-0 στα (βροχερά για ένα ημίχρονο) Γιάννενα, έχοντας τραγική εικόνα στο δεύτερο μέρος, στο οποίο δέχτηκαν και τα τρία τέρματα, σε ένα αδιάφορο, πάντως, βαθμολογικά παιχνίδι.

Ο Τζημόπουλος (54’) με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, άνοιξε το σκορ για να έρθει ο Κόντε με πανέμορφο γκολ να γράψει το 2-0, ενώ το… κερασάκι στην τούρτα του θριάμβου έβαλε ο Βιντάλ στια καθυστερήσεις, σε μια φάση που είχε ανέβει όλη η άμυνα των Πειραιωτών. Δοκάρι είχε στο 86’ ο Μιχαήλ.

«Άσφαιρος» ο Ανσαριφάρντ (έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 5’), με αποτέλεσμα να μείνει στα 17 γκολ και να βγει πρώτος σκόρερ ο Πρίγιοβιτς, που ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα με 19.