Superleague: «Ευρωπαϊκός» Άρης – Νίκησε άνετα με 5-0 τον Απόλλωνα

Νίκη με… άρωμα πεντάδας και Ευρώπης έκανε απόψε ο Άρης στο «Κλεάνθης Βικελίδης», επικρατώντας άνετα με 5-0 επί του ουραγού Απόλλωνα Σμύρνης, για την 25η αγωνιστική της Superleague.

Διαβάστε εδώ τις αναλύσεις και τις προτάσεις για τα σημερινά παιχνίδια της Euroleague (19/03)

Οι γηπεδούχοι ήταν σοβαροί από την αρχή και μόλις στο 8ο λεπτό μετά και από την εκτέλεση πέναλτι του Ντιγκινί, άνοιξαν το σκορ απέναντι στην Ελαφρά Ταξιαρχία, η οποία δεν μπορούσε να αντιμετωπίσει με τίποτα τη δαιμονιώδη φόρμα των Θεσσαλονικέων. Στο δεύτερο μέρος της επανάληψης στο 54ο λεπτό ο Μάρτιν Τόνσο άνοιξε λογαριασμό με την φανέλα του Άρη, πραγματοποιώντας το 2-0, ενώ 9 λεπτά αργότερα ο Ντιγκίνι έκανε το 3-0, σφραγίζοντας ουσιαστικά την νίκη για τους «κίτρινους».

Η ομάδα του Παντελίδη που είχε στο πλευρό της πάνω από 10.000 οπαδούς, δεν σταμάτησε και άνοιξε και άλλο την ψαλίδα με τον Χαμζά Γιουνές στο 81ο λεπτό για το 4-0 και  λεπτά αργότερα στο 86ο λεπτό με τον Γιάννη Φετζατζίδη, κάνοντας έτσι το τελικό 5-0.