Super League: Διπλό ο ΠΑΣ, ανατροπή η Ξάνθη, νίκη για Ατρόμητο

Απ’ όλα είχε η Super League. Διπλό στο φινάλε για τα Γιάννενα στην έδρα του Πανιωνίου, ανατροπή στην Ξάνθη που κέρδισε τον Λεβαδειακό και νίκη για τον Ατρόμητο απέναντι στην ΑΕΛ.

Πανιώνιος – ΠΑΣ 0-1

Με γκολ του Τζημόπουλου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΣ Γιάννινα «απέδρασε» με τεράστιο «διπλό» από τη Νέα Σμύρνη. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη νίκησε 1-0 τον Πανιώνιο, για την 19η αγωνιστική της Super League, επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά από εννέα αναμετρήσεις (6 ισοπαλίες – 3 ήττες).

Ξάνθη – Λεβαδειακός 2-1

Επιστροφή στις νίκες για την Ξάνθη, η οποία μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό επικράτησε για την 19η αγωνιστική της Super League με 2-1 του Λεβαδειακού στην έδρα της και παρέμεινε κοντά στις κορυφαίες θέσεις της κατάταξης. Σκόρερ της νικήτριας οι Ντε Λούκας (57΄) και Φασίδης (63΄), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 30΄ με τον Γιουσούφ.

Ατρόμητος – ΑΕΛ 1-0

Με γκολ του Ντάουντα στο 61′ ο Ατρόμητος ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο της Λάρισας, την οποία νίκησε 1-0 στο γήπεδο Περιστερίου, για την 19η αγωνιστική της Super League.