Κέρδισαν οι Μπακς με… σβηστό Αντετοκούνμπο

Εύκολη νίκη με 116-92 πέτυχαν οι Μιλγουόκι Μπακς τα ξημερώματα επί των Μπόστον Σέλτικς, μειώνοντας τη σειρά των αγώνων σε 2-1.

Ο σούπερ σταρ των «ελαφιών», ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν χρειάστηκε να… φορτσάρει, τελειώνοντας το παιχνίδι με 19 πόντους και εξαιρετική στατιστική.

Ο «greek freak» είχε 5/9 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες σε μόλις 27 λεπτά συμμετοχής.

Το τέταρτο ματς της σειράς θα γίνει την Κυριακή στις 20:00 (ώρα Ελλάδας), ξανά στο Μιλγουόκι.

Προβάδισμα για Πέισερς

«Κεφάλι» στη σειρά με τους Καβαλίερς πήραν και πάλι οι Ιντιάνα Πέισερς που επικράτησαν στην έδρα τους με 92-90. Ανατρέποντας μάλιστα διαφορά 17 πόντων με την οποία έχαναν στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι της βραδιάς οι Ουάσιγκτον Ουίζαρντς διέσυραν τους Τορόντο Ράπτορς με 122-103, μείωσαν σε 2-1 και έδειξαν ότι δεν θα πετάξουν… λευκή πετσέτα.

Τζον Γούολ και Μπιλ ήταν «όλα τα λεφτά» για τους πρωτευουσιάνους πετυχαίνοντας μαζί 56 πόντους.