Γκρέμισε από την κορυφή τον Ολυμπιακό ο Αστέρας Τρίπολης!

Γκρέμισε τον Ολυμπιακό από την κορυφή. Ο Αστέρας Τρίπολης με εξαιρετική εμφάνιση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, έκοψε βαθμούς από τον Ολυμπιακό (1-1) και τον έστειλε στη 2η θέση της Super League πίσω από τον ΠΑΟΚ.

Γκρέμισε από την κορυφή τον Ολυμπιακό

Ο Αστέρας που σταμάτησε το σερί εννέα νικών του Ολυμπιακού, προηγήθηκε στο 21΄ με κεφαλιά του Ιγκλέσιας και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 39΄ με πέναλτι του Ανσαριφάρντ που έφθασε τα 12 στη διοργάνωση.

Οι Αρκάδες έκαναν ίσως το καλύτερό τους ημίχρονο στο πρωτάθλημα (σ.σ. το πρώτο), ενω στο δεύτερο μισό μπλόκαρε το παιχνίδι του Ολυμπιακού, που έκανε ορισμένες ευκαιρίες, αλλά συνολικά δεν έγινε… αφεντικό στο ματς.

Μόνος πρώτος ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ λοιπόν έμεινε μόνος πρώτος μετά τη νίκη του επί του Παναιτωλικού, ενώ στην 3η θέση ακολουθεί η ΑΕΚ. Θυμίζουμε ότι την ερχόμενη εβδομάδα στο πρόγραμμα της Super League κυριαρχεί το ντέρμπι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ στο “Γ. Καραϊσκάκης”.