Αστέρας Τρίπολης: Νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης και έκλεισε νικηφόρα τα φιλικά

Πανέτοιμος για την έναρξη της Super League έδειξε να είναι ο Αστέρας Τρίπολης ο οποίος νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0 στο γήπεδο της Καλλιθέας.

Οι Αρκάδες έκλεισαν τις φιλικές αναμετρήσεις με απολογισμό έξι νίκες και μια ισοπαλία (αυτή κόντρα στον Παναθηναϊκό) φτάνοντας στην νίκη με απευθείας φάουλ του Αβάρες.

Δείτε τις δύο ενδεκάδες:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Πετράκης): Βέρλχουστ, Ντεντάκης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Παπαγεωργίου, Ματέι, Παμλίδης, Σαχλί, Ντάουντα. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μπαξεβανίδης, Ιωαννίδης, Ράιλι, Μαρτίνες, Βιτλής, Κραγιόπουλος, Κότσαρης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Ατιένθα, Αλβαρες, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα, Τιλίκα, Σίτο, Μπαράλες. Στο δεύτερο 45λεπτο αγωνίστηκαν και οι Ιγκλέσιας, Τασουλής, Καπίγια, Μπενίτο, Γκόμες, Κρέσπι, Σανταφέ, Ντάικος.