Φρέναρε τον Ατρόμητο η Λαμία, νίκησε ο Λεβαδειακός

Φρέναρε τον Ατρόμητο η Λαμία, νίκησε ο Λεβαδειακός. Η ομάδα του Μπάμπη Τενέ έκοψε βαθμούς από τον Ατρόμητο (1-1), ενώ ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις νίκες απέναντι στην Κέρκυρα (2-0).

Λαμία – Ατρόμητος 1-1

Λαμία και Ατρόμητος μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας, στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 20ή αγωνιστική, που έληξε 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πίτι στο 55΄ και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ντιγκινί στο 70΄. Η Λαμία ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Μπούντνικ στο 65ο λεπτό.

Λεβαδειακός – Κέρκυρα 2-0

Με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (49΄ Μαρκόβσκι, 66΄ Γιακουμάκης) ο Λεβαδειακός νίκησε 2-0 την Κέρκυρα στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής και βελτίωσε τη θέση του, φτάνοντας τον Παναθηναϊκό στους 24 βαθμούς.