Ο Μέσι οδηγεί τη Μπαρτσελόνα στην… κούπα!

Με τον Αργεντινό παικταρά να βγαίνει μπροστά και να καθαρίζει την Γιουνάιτεντ με δύο γκολ σε πέντε λεπτά και τον Κουτίνιο να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα με γκολάρα, η Μπαρτσελόνα επικράτησε 3-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά, δείχνοντας έτοιμη να επιστρέψει στην κορυφή μετά το 2015!

Ακόμη μία παράσταση από τον Μέσι, ο οποίος με ωραίο σόλο και άψογο πλασέ στο 16′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Ντε Χέα έκανε τραγική εκτίμηση και δεν κατάφερε να διώξει το σχετικά αδύναμο πλασέ του Αργεντινού για το 1-0. Μυθική γκολάρα από τον Κουτίνιο στο 61ο λεπτό, διαμόρωσε το τελικό σκορ και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα, οι Καταλανοί προκρίθηκαν στα ημιτελικά με συνολικό σκορ 4-0.

Μοναδική αήττητη ομάδα στο Champions League αλλά και που δεν έχει βρεθεί πίσω στο σκορ τη φετινή σεζόν η Μπαρτσελόνα, περιμένει έναν εκ των Λίβερπουλ ή Πόρτο στα ημιτελικά!