Χόλαντ ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής

Ώς άνθρωπος της τελευταίας στιγμής αποδείχτηκε ο Έρλινγκ Μπράουτ Χόλαντ  για την Ντόρτμουντ.

Ο Νορβηγός επιθετικός έγινε ο «ήρωας» της ομάδας του, αφού πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 92ο λεπτό, για το 3-2 επί της Χόφενχαϊμ.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν με τον Ρέινα στο 49ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο 61ο λεπτό με τον Μπαουγκάρτνερ.

Η Ντόρτμουντ βρέθηκε ξανά μπροστά στο σκορ με τον Μπέλινγχαμ στο 69ο λεπτό, αλλά η Χοφενχάϊμ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και ισοφάρισε στο 90ο με τον Νταμπούρ.

Ο Χόλαντ, όμως ήταν εκεί για να αποτρέψει μία νέα γκέλα της Ντόρτμουντ που βρίσκεται στο «ρετιρέ», με 6 βαθμούς, μαζί με τη Βόλφσμπουργκ, η οποία, όμως έχει αγώνα λιγότερο.